Jak zarabiać na YouTube?

zarabianie na youtube

Zarabianie w internecie stanowi coraz mniej mityczny i niepewny rejon. Obecnie istnieje multum możliwości, które pozwalają na gromadzenie zysków z aktywności sieciowej. Jedną z takich z opcji jest popularny serwis Youtube, na którym użytkownicy z całego świata publikują filmy. Zarabiać może każdy i na praktycznie wszystkim, trzymając się jednak pewnych zasad i porad.

1. Budowanie kanału

Nawet najbardziej odkrywczy film, nie gwarantuje przypływu pieniędzy i szybkiego zarabiania. Być może będzie to jednorazowy, mały zastrzyk gotówki, który nie będzie miał większego wpływu na markę. Odpowiednie kreowanie kanału jest ważne i można to robić przez:

 •  Tworzenie serii filmów, które angażują widza do śledzenia kanału, bardziej niż pojedyncze, przypadkowe video.
 •  Tworzenie fanpage’ów na portalach społecznościowych, aby budować wśród swoich odbiorców małą społeczność.
 •  Budowanie sympatycznego wizerunku. Może to wydać się radą dość nieetyczną, ale mimo to warto wiedzieć, że widzowie, którzy darzą danego autora sympatią częściej klikają w jego reklamy, aby go wspierać.
 •  Dbanie o estetyczny widok kanału, posegregowane odcinki w playlisty i zwracanie uwagę na systematyczność w dodawaniu filmów.

2. Prawne zastrzeżenia

Warto wiedzieć, że nie wszystko na Youtube wolno. Nie można zarabiać na filmach, na których znajdują się materiały, do których nie ma się praw. Mowa tu o muzyce, jak i tle – np. grach czy wycinkach z filmów. Firmy do których te prawa należą, mogą blokować produkcje, bądź oznaczać je i czerpać z nich zyski. Należy takich sytuacji unikać, gdyż mogą blokować drogę do partnerstwa.

3. Partnerstwo

Po pewnym czasie można dostać możliwość uczestniczenia w programie partnerskim Youtube, bądź też w innych dużych sieciach. W takim wypadku zarobionymi pieniędzmi dzieli się z firmą, dostając jednocześnie więcej możliwości na serwisie Youtube. Sieci jest mnóstwo, łącznie z tymi złymi, które np. nie wypłacają pieniędzy na czas i tymi dobrymi, gdzie takich i innych problemów nie ma. W związku z tym, nie warto łapać się na pierwszego lepszego partnera, a lepiej przemyśleć decyzję. Umowy mogą być podpisywane na długi czas, a warunki złamania bolesne.

4. Adsense

Odmianą partnerstwa jest program Adsense, dzięki któremu można umieszczać reklamy na filmach. Opcja ta jest dostępna praktycznie dla wszystkich. Warto jednak mieć na uwadze, że zachęcanie widzów do klikania w reklamy jest zabronione. Po pewnym czasie, reklamy dostosowują się do contentu(zawartości) na kanale, przez co więcej na nich zarabiamy.
Zarabianie w internecie staje się coraz łatwiejsze, ale mimo to warto znać kilka zasad i porad, aby usprawnić działanie kanału. Powyższy artykuł traktuje o zarabianiu stricte na reklamach, ale warto pamiętać, że gdy ktoś staje się rozpoznawalną marką w internecie, to często inne firmy, zwracają się do niego z różnymi propozycjami. Od zareklamowania produktu, aż po udział w reklamówce i inne.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • elefanta

7 Responses to Jak zarabiać na YouTube?

 1. Gdzieś kiedyś czytałem, że Gangnam Style zarabiał 2 centy za każde wyświetlenie. Prosty rachunek 1 793 233 897 wyświetleń * 0,02 dolara daje nieco ponad 30 mln dolarów. Z jednej strony dużo a z drugiej nie dużo 😛

 2. Pinio pisze:

  To że nie wolno i nie wskazane jest zarabianie na filmach, które zawierają czyjeś materiały jest chyba dość oczywistą sprawą. podobnie zresztą tworząc swoją stronę wart – trzeba wstawiać tam swoje materiały, lub takie które są na przykład na licencji public domain – te które ktoś udostępnił do wykorzystania w dowolnym celu. Jest sporo serwisów, które takie materiały oferują.

  • Marcin pisze:

   @Pinio I oczywiste i nie oczywiste. Wiadomo, że jak sobie walniesz Rihanne w tle to się mogą doczepić i jest to uzasadnione. Ale jeśli np. Twój kanał YouTube dotyczy recenzji filmów to siła rzeczy dobrze byłoby pokazać jakieś fragmenty – i tutaj lipa, bo to pewnie też zabronione na mocy praw autorskich. Pytanie czy słusznie?

 3. Michał pisze:

  Znacie kanał Polimaty na YouTube? Jego właściciel, tudzież główna twarz właśnie występuje w reklamie jednego dobrze znanego banku – Mu……k.
  Wychodzi na to, że na YouTube da się zarabiać i nawet można dzięki niemu zrobić karierę. Duże kwoty z samych reklam da się generować jak się człowiek poświęci temu zajęciu, małe kwoty jak nagrywa od czasu do czasu i nie koniecznie na tematy w YT popularne.
  Ponad to YouTube można wykorzystać do reklamy biznesu, a to mało kto bierze pod uwagę.

 4. Bartosz pisze:

  Czy można zarabiać na własnych playlistach na YT, czy tylko i wyłącznie na filmach?

 5. Ważną rzeczą jeżeli myślisz poważnie o YouTube jest pomysł. Jeżeli nie masz pomysłu na przyszłość to tak jak napisał autor będzie to jednorazowy zastrzyk gotówki. Drugą sprawą jest to, że trzeba być bardzo popularnym na youtube aby zarabiać konkretne pieniądze. Więc jeżeli masz fajny pomysł na serię filmów to jak najbardziej możesz próbować. W innym przypadku polecam traktować youtube jako środek do celu aniżeli cel sam w sobie. Mówię tutaj o programach partnerskich i polecaniu produktów. Przykładem mogło by być po prostu zrobienie recenzji produktu, którą umieścisz na swoim kanale youtube. Prawdziwe zyski to jednak nie reklamy YouTube tylko prowizja ze sprzedanych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Maksymalna liczba znaków: 3000. Po napisaniu 400 link dofollow.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.