Jak zwiększyć ruch na naszym blogu?

Blogi, czyli swoistego rodzaju dzienniki internetowe cieszą się dziś coraz większą popularnością. Za ich sprawą możemy zaistnieć w sieci, dzielić się z innymi swoimi pasjami, poznać nowych, ciekawych ludzi, których interesuje dokładnie to samo co nas, czy nawet zacząć zarabiać pieniądze. Ale również wtedy, gdy stworzymy już własnego bloga, to sprawienie by odwiedzało go więcej ludzi nie należy do najprostszych. Być może istnieją już miejsca w Internecie poruszające podobne tematy, czy zrzeszające ludzi interesujących się daną tematyką. Jak więc zwiększyć ruch akurat na naszym blogu?Po pierwsze warto zacząć się udzielać. A to na innych blogach, a to na forach o tematach podobnych do tego poruszanego w naszym dzienniku. Kiedy dodajemy interesujące posty, wnoszące coś konstruktywnego do konwersacji pamiętajmy by legitymować się swoim blogiem, nie sobą!
Również serwisy społecznościowe pomogą w ‘rozsławieniu’ nas w sieci. Dobrym pomysłem jest wklejanie od czasu do czasu adresu naszego bloga na fejsie czy wspomnienie innym użytkownikom o jakimś ciekawym temacie omawianym tam.

Częste aktualizacje i nowości na blogu przyciągają! Nie zainteresujesz ludzi przestarzałymi treściami i jednakowym wyglądem. Zmiany i innowacje bardzo pomagają!

Warto też nawiązać współpracę z innymi bloggerami. Wymiany linków i wzajemna reklama też przynosi widoczne efekty.
Ale prócz tzw. reklamy szeptanej, można zainwestować także w tą prawdziwą. Zamieszczenie ogłoszeń, czy linków na innych stronach nie musi być tak kosztowne jak Ci się wydaje. Można zacząć już od kilku złotych, a jeśli zainwestujemy w nią na kilku serwisach, to efekt może przejść nasze oczekiwania. Niestety wiąże się z tym pewne ryzyko, dodatkowo nie ma pewności, że metoda ta się sprawdzi, więc taką decyzję trzeba najpierw przemyśleć.

Dąż do profesjonalizmu! Ludzie dużo chętniej odwiedzają blogi stanowiące pewne źródło informacji, których administratorzy znają się na tym co piszą, niż miejsca gdzie twórcy wydaje się, że taka jest prawda. Wnikaj więc coraz głębiej w temat poruszany przez Ciebie i dowiaduj się o nim coraz więcej, a wyrobisz sobie markę człowieka, który zna się na rzeczy.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • elefanta

3 Responses to Jak zwiększyć ruch na naszym blogu?

 1. Według mnie najprostszym sposobem i najskuteczniejszym na promowanie bloga jest komentowanie innych blogów – zwłaszcza na początku.
  W ten sposób można nie tylko zdobyć ruch, ale również tworzyć swoją markę w internecie i po pewnym czasie być rozpoznawalnym. Warunkiem jest dawanie dobrych i merytorycznych komentarzy a nie spamu typu „fajny wpis, zgadzam się z Tobą”. Oczywiście komentowanie kosztuje kupę czasu, jednak robione regularnie zwraca się i to z nawiązką.

 2. Nie tylko częste aktualizacje przyczyniają się do zwiększania ruchu, ale i pisanie wielu postów oraz poruszanie różnych (choć powiązanych ze sobą tematów). Im więcej piszesz – tym więcej fraz pojawia się w Google w związku z Twoim blogiem i więcej osób może do Ciebie trafić.

 3. Pinio pisze:

  Ja zauważam ostatnio pewną rzecz. Wiele bardzo dobrych blogów zamiera, nie pojawiają się nowe wpisy. Właściciele podejmują się tworzenia, pisania blogu innego, o innej tematyce.
  I tak sobie myślę, czy taki blog wypromowany, ale poniekąd nieżyjący, bez kolejnych wisów – czy ona nadal dobrze zarabia. Czy konieczne jest wciąż dodawanie nowych treści?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Maksymalna liczba znaków: 3000. Po napisaniu 400 link dofollow.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.