Kategorie
Inne sposoby zarabiania

Kredyt gotówkowy – sytuacje, w których warto go wziąć

Ile osób, zapewne też tyle sytuacji, w których ich zdaniem wzięcie kredytu w banku jest rzeczą konieczną. Niezależnie od tego, jaki masz stosunek do pożyczania pieniędzy, faktem jest, że mało komu z nas dodatkowy zastrzyk gotówki nie jest potrzebny. Życie lubi czasem mocno zaskoczyć, a nie każdy dysponuje wystarczającą ilością środków finansowych odłożonych na tak zwaną „czarną godzinę”. W jakich sytuacjach warto sięgnąć po kredyt gotówkowy? Jakie kwestie musisz rozważyć przed ostatecznym złożeniem podpisu na dokumentach bankowych?

Zanim weźmiesz kredyt gotówkowy

Po pierwsze dwa, a nawet pięć razy dobrze zastanów się nad tym, czy na dany cel rzeczywiście potrzebujesz kredytu. Kiedy opadną pierwsze emocje związane np. z obejrzeniem nowego smartfona, pięknego kompletu wypoczynkowego czy atrakcyjnej oferty wycieczki zagranicznej, dobrze przemyśl, czy na pewno nie możesz jeszcze trochę zaczekać z realizacją swoich planów i samodzielnie odłożyć pieniędzy na zakup. Kiedy natomiast po dokładnym rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw stwierdzisz, że z daną inwestycją nie możesz/nie chcesz dłużej zwlekać, pora na analizę miesięcznych dochodów i wydatków.

Nietrudno jest wziąć kredyt gotówkowy, bo obecnie formalności są tak uproszczone, że potrzebujesz zaledwie chwili na to, aby wypełnić wniosek i zacząć korzystać z pieniędzy otrzymanych do ręki lub przelanych na Twój rachunek bankowy. W pewnym momencie trzeba jednak zacząć taki kredyt spłacać i musisz uiścić opłatę w ustalonej wysokości. Jeśli pochopnie zdecydujesz się na wysokość, która jest nieadekwatna do Twoich możliwości (bo np. sądzisz, że dasz radę i dzięki wyższej racie szybciej spłacisz zadłużenie), prędko możesz stracić płynność finansową, a tego rzecz jasna chcesz uniknąć. Ustalając wysokość raty, na którą możesz sobie pozwolić, weź pod uwagę również to, że czasem zdarzają się pewne nieprzewidziane sytuacje, które mogą wymuszać na Tobie wydanie większej ilości gotówki niż było to zaplanowane.

Kiedy warto wziąć kredyt?

Przede wszystkim wtedy, gdy jego warunki Ci w pełni odpowiadają. Niskie oprocentowanie, optymalna dla Ciebie wysokość raty i okres kredytowania, brak ukrytych kosztów, możliwość wcześniejszej spłaty, atrakcyjna oferta ubezpieczenia kredytu na wypadek zdarzeń, w wyniku których stracisz możliwość spłacania zadłużenia – wszystkie te czynniki składają się na dobry kredyt, który wart jest Twojej uwagi.

W jakich sytuacjach warto wziąć kredyt? Można by je wymieniać bez końca, bowiem dla każdego coś innego jest priorytetem. Jeden uzna, że samochód może zaczekać na naprawę, inny musi mieć sprawne auto np. ze względów zawodowych. Dla jednej osoby remont mieszkania jest czymś, z czym można się wstrzymać, inna musi go wykonać natychmiast z powodu złego stanu technicznego czy z okazji przyjścia na świat dziecka.

Ktoś zapyta, czy kredyt na wakacje to dobry pomysł? Jeśli tylko dokładnie przemyślisz tę kwestię i znajdziesz kredyt, który jest dla Ciebie korzystny, nie miej wyrzutów sumienia. Każdemu należy się odpoczynek. Jest on niezbędny i dzięki niemu możesz po powrocie z wczasów pracować ze zdwojoną siłą. Nikt też nie mówi, że musisz na urlopie wydać majątek. Możesz przecież pożyczyć niewielką kwotę, którą spłacić szybko i bez większego problemu. Kolonia lub obóz dla dziecka? To każde dobry powód, aby zaciągnąć pożyczkę na dogodnych warunkach i sprawić swojej pociesze ogromną radość. Jeżeli planujesz wziąć kredyt, przyjrzyj się dostępnym ofertom i wybierz tę, która Twoim zdaniem jest szyta na miarę Twoich potrzeb.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • elefanta

Autor: Łukasz

Swoją przygodę z zarabianiem rozpocząłem w 2008 roku. Zarejestrowałem się na kilku stronach GPTR, przez jakiś czas klikałem w reklamy oraz buxy, rozwijałem swoją siatkę poleconych.

Dziś stosuję zupełnie inne metody ;)

1 odpowiedź na “Kredyt gotówkowy – sytuacje, w których warto go wziąć”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Maksymalna liczba znaków: 3000. Po napisaniu 400 link dofollow.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.