Kredyt? Tylko wówczas, gdy nie będzie obciążeniem dla twojego budżetu

kredyt

Podpisanie umowy kredytowej nie jest sztuką – jest nią terminowa spłata zobowiązania. Niestety, wiele osób ma problem ze spłatą swoich zobowiązań. Jeżeli nie chcesz dołączyć do ich grona, sięgając po kredyt, powinieneś wykazać się zapobiegliwością.

Sięganie po produkty bankowe nie jest niczym zdrożnym. Jeżeli nie posiadasz oszczędności, a musisz sfinansować zakup nieruchomości, pojazdu czy przeprowadzić gruntowny remont mieszkania, to naturalnym jest, że będziesz chciał pożyczyć pieniądze. Wybór banku jest w takiej sytuacji najlepszym rozwiązanie, z pewnością lepszym niż korzystanie z usług firm pożyczkowych. Aby jednak nie okazało się, że spłata zaciągniętego zobowiązania cię przerosła, a twoje nazwisko znalazło się w bazie dłużników, powinieneś skrupulatnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Czy stać cię na kredyt?

Podstawową sprawą, o której musisz pamiętać, to sprawdzenie, czy stać cię na kredyt. Pomocny będzie kalkulator kredytu gotówkowego. Taki pozwala nie tylko sprawdzić orientacyjną kwotę kredytu, którą bank zgodzi się udzielić przy konkretnych dochodach, lecz także porównać wysokość rat kredytowych w poszczególnych bankach. W ten sposób możesz znaleźć tani kredyt, którego zaciągnięcie nie zrujnuje twojego domowego budżetu.

Każdy kredyt gotówkowy widniejący w ofercie banku jest oferowany na konkretnych warunkach. Jeżeli nie chcesz, by warunki były dla ciebie niekorzystne, to – poza sprawdzeniem, czy stać cię na zaciągnięcie kredytu – powinieneś również sprawdzić, czy nie możesz obniżyć ewentualnych kosztów. Najłatwiej o to przy kredycie hipotecznym. W przypadku takiego banki idą na wiele ustępstw, są również w stanie obniżyć np. oprocentowanie wówczas, gdy klient godzi się korzystać z innych oferowanych przez nie produktów bankowych, np. konta bankowego.

Jak starać się o kredyt gotówkowy?

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów pojawiających się w ofertach wszystkich banków. Jeżeli chcesz podpisać umowę kredytową, to nie zawsze musisz udawać się do najbliższego oddziału banku – tani kredyt możesz otrzymać również przez internet. Wypełnienie wniosku w domowym zaciszu jest rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym, lecz także umożliwia na spokojne zaznajomienie się z poszczególnymi punktami umowy.

Starając się o kredyt gotówkowy, możesz również skorzystać z pomocy specjalistów, czyli doradców finansowych. Większość z nich ma dostęp do aktualnej oferty banków. Co istotne, mogą oni również podjąć się negocjacji warunków umowy z bankiem w twoim imieniu. Takie rozwiązanie jest szczególnie cenne wówczas, gdy mowa o kredycie zaciąganym na wiele lat.

O czym jeszcze pamiętać?

Zaciąganie zobowiązań finansowych w bankach nie jest niczym złym, nie powinno również cię przerażać. Jeżeli obawiasz się, że nie będziesz w stanie spłacać kredytu np. po utracie pracy, to pamiętaj, że możesz skorzystać z dodatkowych produktów oferowanych bezpośrednio w placówkach banków. Mowa oczywiście o ubezpieczeniu na życie lub od utraty pracy.

Kupując polisę, możesz – bez ponoszenia większych kosztów – zabezpieczyć się na przyszłość. To dobre rozwiązania, które powinno ci pozwolić spać spokojnie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • elefanta

2 Responses to Kredyt? Tylko wówczas, gdy nie będzie obciążeniem dla twojego budżetu

 1. Igor pisze:

  Zaciąganie zobowiązań finansowych w bankach nie jest niczym złym, nie powinno również cię przerażać

  Życie na kredyt powinni przerażać.
  Jedno niepowodzenie, jak niewypłacalny pracodawca lub utrata pracy i lawinowo zaczynają się problemy.
  Kredyt to zobowiązanie które zatruwa życie.

 2. Michał pisze:

  Ja już się kredytów gotówkowych w życiu nabrałem i powiedziałem sobie „nigdy więcej”. Człowiek pożycza 50 tys a oddać musi 130 tys – brr, aż mnie ciarki na wspomnienie przechodzą. Jedyny kredyt jaki warto brać, to kredyt pod inwestycję, gdy ma się w miarę dużą pewność, że spłaci się go z tego co się zarobi, np. zakup nieruchomości pod wynajem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Maksymalna liczba znaków: 3000. Po napisaniu 400 link dofollow.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.