Programy partnerskie banków

programy partnerskie banków

W dzisiejszych czasach banki oferują bardzo wiele możliwości zarobku, choćby na programach partnerskich, których zadaniem jest pozyskiwanie klientów. Z pozyskanych klientów otrzymamy prowizję lub stawkę stałą zależną od otworzonego rachunku bankowego, złożonego wniosku o pożyczkę lub kredyt hipoteczny. Od paru lat Banki prześcigają się w swoich promocjach, starają się docierać do jak największej ilości osób, jednak koszty i wkład pracy są zbyt duże, aby same mogły to udźwignąć. W tym celu zostały stworzone programy partnerskie, które odciążają banki, a jednocześnie zwiększają ilość nowych klientów.

Jak to działa?

Zasada jest bardzo prosta, naszym zadaniem jest pozyskiwanie największej ilości klientów, którzy otworzą rachunek bankowy lub skorzystają z innej usługi oferowanej przez dany bank. Możliwości mamy nieograniczenie wiele, do potencjalnych klientów możemy docierać na setki sposobów, banki nie ingerują w nasze metody, choć zastrzegają sobie prawo do odmowy wypłacenia zgromadzonych środków, jeśli metoda którą się posługiwaliśmy będzie nielegalna. Należy zauważyć, że trafianie do osób, które są zainteresowane kredytem, kontem bankowym na dobrych warunkach czy pożyczką z niskim oprocentowaniem będzie dla nas najkorzystniejsze. Oczywiście trudno jest znaleźć wyłącznie te osoby, które akurat w danej chwili potrzebują takich usług, dlatego trzeba znacznie rozszerzyć zasięg. Wracając do istoty programu partnerskiego banków należy dodać, że podpisujemy umowę z bankiem na czas nieokreślony, stajemy się partnerem biznesowym, który dodatkowo otrzymuje wiele różnych ciekawych opcji kredytu czy pożyczki. Rezygnacja z programu partnerskiego jest bardzo prosta i nie ciągnie za sobą żadnej odpowiedzialności prawnej, żadnych kosztów i zobowiązań. Umowa, którą podpisujemy z bankiem jest wiążąca obie strony, dlatego trzeba się z przychodu rozliczyć na początku roku, składając odpowiednią deklarację PIT.

Jak duże są korzyści programów partnerskich Banków

Otóż korzyści z takich programów partnerskich są bardzo duże, można wręcz je nazwać żyłą złota lub kurą znoszącą złote jaja.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że rachunek bankowy jest nam potrzebny w wielu sytuacjach, bez niego często nie możliwe jest dokonywanie różnych transakcji, a często nawet pracodawcy upierają się, żeby wszystkie dochody były przelewane bezpośrednio na prywatne konto pracownika.
Tak więc zapotrzebowanie na konta bankowe jest bardzo duże, zwłaszcza pośród młodych ludzi, którzy jak wiemy cenią sobie wygodę i prostotę dokonywania transakcji. Z tego wynika, że praktycznie każdy musi mieć rachunek w banku, teraz kwestią jest dotarcie do osób, które nie mają jeszcze konta lub chcą otworzyć takie, które będzie dawać im większe możliwości, a warunki będą o wiele wygodniejsze. Biorąc pod uwagę bardzo proste wyliczenie, że bank płaci nam za jednego klienta, który otworzy rachunek w banku 50 zł, docierając do 100 klientów w ciągu miesiąca zarabiamy 5 000 zł, bezspornie są to bardzo duże pieniądze. Problem jedynie polega na zdobyciu tego klienta, przekonaniu go o jakości danego banku i ofertach, które będą dla niego korzystniejsze niż gdzieś indziej.

Jak dotrzeć do klienta?

Tak jak już pisałem wcześniej możliwości mamy bardzo dużo, lecz wiele z nich wymaga wkładu finansowego.

Strona www:

Posiadając własną stronę Internetową tworzymy pewnego rodzaju renomę, bowiem internauci muszą wiedzieć, że współpracować będą z profesjonalistą i osobą rzetelną, która z czasem nie okaże się oszustem. Aby jednak klienci docierali na naszą stronę konieczne jest jej promowanie czyli pozycjonowanie. W dzisiejszych czasach stron www odnośnie kont bankowych jest bardzo dużo, więc konkurencja będzie trudna do pokonania. Wkład finansowy choć pozornie duży to jednak z czasem się zwróci wielokrotnie.

Kampanie e-mailingowe:

Wysyłanie wiadomości z reklamą do internautów jest najpopularniejszą i najszybszą metodą na pozyskiwanie klientów, ponieważ docieramy do dużej ilości osób co zwiększa prawdopodobieństwo, że znajdzie się kilka lub kilkanaście, które akurat potrzebują konta, pożyczki czy lokaty. W przypadku kampanii e-mailingowej liczy się również sama kreacja, powinna być stworzona profesjonalnie ale równocześnie być przejrzysta i ciekawa.
Bardzo ważne jest aby kampania była legalna, czyli musimy mieć zgodę na rozesłanie reklamy do użytkowników z danej bazy lub zlecić wysyłkę właścicielowi witryny. Sporadycznie zdarza się, że banki kontrolują tak wnikliwie swoich partnerów, ale warto jest zachować środki ostrożności, a niżeli stracić zarobione pieniądze.

Inne:

Z pewnością wielu z was spotkało się z reklamowaniem kont bankowych, pożyczek czy innych usług banków na forum. Jest to polecanie się osobom, które poszukują takich ofert. Powszechne jest również dzwonienie do małych firm i oferowanie kont bankowych, co jednak wymaga dużego nakładu czasu i pracy. Bannery, którymi dysponują banki możemy zamieszczać na naszych stronach Internetowych (jeśli takowe posiadamy), możemy również dzierżawić miejsca reklamowe w dużych serwisach, jednak i tutaj ponosić będziemy koszty. W przypadku bannera musimy bardzo dokładnie wybierać miejsce i witrynę, gdzie wstawimy reklamę, ponieważ wszystkie treści, które są powszechnie uznawane za niemoralne, niezgodne z polskim prawem są zabronione w programach partnerskich. Strony o tematyce xxx. strony warezowe czy jakiekolwiek inne, które udostępniają nielegalne pliki nie mogą promować banków.

Podsumowanie:

Dla tych, którzy nie boją się zainwestować w promocję programu partnerskiego polecam skorzystanie z niezawodnej reklamy jaką jest kampania e-mailingowa. Zlecanie wysyłania kreacji mailingowej właścicielom witryn nie jest tak kosztowne jak się powszechnie uważa. Średni koszt kampanii docierającej do 300 000 osób to 500 zł, przy czym niech tylko 20 osób złoży wniosek o założenie rachunku i już zarabiamy podwójnie, a nawet potrójnie. Do tego jeszcze warto stworzyć własną stronę www, pozycjonować ją w wyszukiwarkach i tym samym zdobywać ich szczyty, gdzie każdego dnia jest co najmniej 20 000 wyświetleń. Koszty pozycjonowania na trudniejsze frazy sięgać mogą nawet 2 000 złotych miesięcznie, jednak wiele firm zagwarantuje najwyższą pozycję za połowę tej sumy.
Ci, którzy nie mają środków na inwestowanie powinni skupić się na forach Internetowych, polecać konta, ubezpieczenia czy pożyczki, nie będą to ogromne pieniądze, ale pozwolą zgromadzić potrzebny kapitał na inwestycję w odpowiednie narzędzia do promocji.

Najlepsze programy partnerskie:

Jednym z najlepszych i najpopularniejszych jest program partnerski MBank-u, który generuje bardzo wysokie prowizje.

Zdobycie klienta, który otworzy konto eKONTO/eMAX/eMAX plus prowizja wynosi 75 zł, czyli jest to bardzo wysoka stawka. Warunkiem otrzymania prowizji jest otworzenie konta przez nowego klienta oraz podpisanie umowy do końca następnego miesiąca po złożeniu wniosku.
Kolejnym fantastycznym elementem jest BONUS, który otrzymamy od ilości złożonych wniosków, przy 30 nasz bonus wynosi 300 zł, a przy 200 wnioskach kwota bonusu to 11 000 zł!
Oczywiście bonusy są o różnych ilości wniosków, ja podałem najmniejszy i największy.

W przypadku kiedy klient skorzysta z oferty kredytu gotówkowego, złoży wniosek, zostanie on pozytywnie rozpatrzony i podpisze umowę na nasze konto zostanie przelane 1.30 % wartości kredytu, czyli mogą to być na prawdę wielkie kwoty.

Ubezpieczenia – Prowizja od wniosku to 75 zł, a więc również jest to wysoka stawka, która warta jest odrobiny wysiłku, zwłaszcza, że ubezpieczenia OC są obowiązkowe.

Opisałem zaledwie niewielką część programu MBank i już w tej chwili można zauważyć, że jest on bardzo korzystny.

Do tego dochodzą jeszcze warunki i opłaty za prowadzenie rachunku bankowego. W przypadku MBank otwarcie rachunku jest bardzo korzystne, nie płacimy za prowadzenie, nie płacimy za korzystanie z karty płatniczej ani wybieranie pieniędzy z bankomatów. Kredyty gotówkowe czy hipoteczne również są bardzo atrakcyjne co daje nam większą szansę na pozyskanie klientów.

Program partnerski PKO Bank Polski:

W przypadku tego banku program partnerski przedstawia się następująco:
Założenie konta z polecenia generuje 50 zł
skorzystanie z oferty pożyczki gotówkowej 1.3%, czyli tak samo jak w wielu innych bankach.

Tak samo jak w przypadku innych banków prowizja naliczana jest dopiero w momencie kiedy klient podpisze wiążącą go umowę z bankiem. Jeśli do tego nie dojdzie to i prowizja nie zostaje nam naliczona.

Bardzo dobre warunki utrzymywania konta osobistego, nie płacimy za utrzymanie konta, za przelewy stałe i jednorazowe, za wypłaty z bankomatów i wiele innych. Do tego jeszcze płacąc kartą Inteligo Visa wspomagamy akcję dobroczynną, którą możemy sami wybrać.
Zarówno konta jak i oprocentowanie kredytów i pożyczek jest bardzo korzystne, choć nie wiele różni się od ofert innych banków to jednak ten ma gwarancje rządowe, co daje mu dodatkowy plus.

Kolejny program to Alior Bank:

Klient z naszego polecenia zakładając konto „rozsądne” w Alior generuje nam zysk 60 zł. W przypadku konta osobistego wynagrodzenie również jest w kwocie 60 zł.
Pożyczka gotówkowa jest na bardzo podobnym poziomie co w innych bankach i generuje nam zysk w postaci 1.3 % wartości pożyczki.

Choć stawka za założenie konta jest nieco niższa niż w przypadku MBank to jednak wiele innych programów ma stawki jeszcze niższe. Jest to spowodowane jeszcze lepszymi warunkami konta, pożyczek i kredytów.
Alior Bank charakteryzuje się najniższym oprocentowaniem, ale osoby, które znają się na finansach wiedzą doskonale, że musi być coś kosztem czegoś.

Bank BPH – Program partnerski

BPH również oferuje swój własny program partnerski jednak działa on na nieco innej zasadzie niż programy innych banków. W tym przypadku musimy posiadać własną stronę Internetową, na której wyświetlać będziemy banner reklamowy banku, jednak żeby móc rozpocząć jego emisję konieczne jest zarejestrowanie się w zanox.pl i pobranie bannera z tej właśnie witryny. Dzięki temu otrzymujemy dostęp do panelu, który na bieżąco monitoruje ilość wyświetleń reklamy oraz ilość kliknięć i złożeń wniosków w BPH. Stawki są różne, za założenie konta osobistego od 30 do 50 złotych, kredyty gotówkowe naliczane są procentowo, więc zależnie od rodzaju i kwoty kredytu przyznawane są nam prowizje.

Należy pamiętać, że w bankach bardzo często zmieniają się rodzaje ofert, dodawane są jedne, a inne znikają (przestają być atrakcyjne). Również wysokość wynagrodzenia ciągle zmienia się, jeszcze w tamtym roku stawki były o nawet 20 % niższe. Moim zdaniem jest to spowodowane coraz mniejszą ilością chętnych, przecież jedna osoba nie założy sobie wielu kont bo nie ma takiej potrzeby.
Banki podpisują z nami umowę na czas określony, który jest wymagany aby zamknąć rachunek bez ponoszenia kosztów. Oczywiście nie wszystkie banki działają w ten sposób, jednak ich spora część właśnie w ten sposób „trzyma w garści” klienta.

Reasumując wszystko co w tym artykule napisałem warto jest korzystać z wielu programów partnerskich jednocześnie ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby co do konta, lokaty czy pożyczki i warunki dla jednego będą atrakcyjniejsze w Alior, a drugi skupi się na gwarancji rządowej i ulokuje swoje pieniądze w PKOBP. W przypadku oprocentowania pożyczek stawki są bardzo podobne, różnią się jedynie rozłożeniem rat, możliwością kilkumiesięcznego wstrzymania spłaty i dodatkami, które każdy bank daje na zachętę.

Portal Money jakiś czas temu opublikował raport, z którego wynika, że średnie zarobki z programów partnerskich sięgają kilkuset złotych, bez większego zaangażowania w docieranie do klientów, najwyższe zaś zarobki są przeliczane w tysiącach, a nawet dziesiątkach tysięcy złotych. To znaczy, że nawet przy tak wielkiej ilości konkurencyjnych programów partnerskich jesteśmy jeszcze w stanie zarobić duże pieniądze.

Każdy kto ma zamiar skorzystać z okazji i promować oferty banków powinien przeanalizować sytuację danego banku odnośnie ofert lub skorzystać z możliwości dołączenia do wszystkich programów partnerskich, które są na rynku.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • elefanta

3 Responses to Programy partnerskie banków

 1. eprimer pisze:

  Witam, ja z kolei znam całkiem fajny program partnerski- fakt nie jest to pp banku tylko wydawnictwa. 20% prowizji i duży wybór produktów:) a pp to strefakursow.pl

 2. Seba pisze:

  Opisywane tu programy partnerskie banków nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Często jest tak że stawka za polecenie takiego konta w programie partnerskim banku jest niższa niż gdy zapiszemy się do programu partnerskiego takiego jak np. bankier.pl czy zanox lub tradetracker. Zawiłości związane z założeniem konta w programie partnerskim banku są również dużo większe niż w dedykowanych programach partnerskich.

 3. Mateusz pisze:

  Oczywiście na programach partnerskich banków możemy sporo zarobić, natomiast konkurencja jest bardzo duża podobnie jak w przypadku pożyczek tzw. chwilówek. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest działanie w programach partnerskich niszowych, z pewnością zarobimy mniej niż w przypadku finansów, jednak jest spora szansa, że wybijemy się i zaczniemy w ogól zarabiać prawdziwe pieniądze pracując w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Maksymalna liczba znaków: 3000. Po napisaniu 400 link dofollow.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.