Kategorie
Zarabianie przez Internet

Sposoby zarabiania przez internet

Chyba nie ma osoby, która twierdzi, ze ma zbyt dużo pieniędzy i nie chciałaby dorobić. W dzisiejszych czasach gdzie ciężko znaleźć pracę ludzie chwytają się wszelkich możliwych sposobów zarobienia na życie. Z pewnością internet umożliwia zarobienie dodatkowych pieniędzy, ale nie bez naszego wysiłku żadne skręcanie długopisów, klikanie w reklamy czy oglądanie reklam nie pozwoli na zarabianie (chyba, że dla kogoś 5zł miesięcznie jest zarobkiem). Zarabianie w internecie jest możliwe, ale ile zarobimy i czy w ogóle zależy tylko od nas.

 

Pierwszym sposobem jest pisanie artykułów i inne zlecenia. Można umieszczać swoje artykuły na specjalnie do tego przeznaczonych stronach lub brać zlecenia, które pozwalają z reguły zarobić więcej niż suche pisanie i umieszczanie tekstów na stronie. Zlecenia nie muszą dotyczyć tylko pisania na niektórych stronach można znaleźć zlecenia dla grafików typu stworzenie i prowadzenie strony i inne zlecenia. Zarabianie przez wykonywanie zleceń i pisanie tekstów może przynieść spore zarobki, ale ile tak naprawdę zarobimy zależy od poświęconego czasu i od tego ilu zleceniodawców będzie chciało podjąć z nami współpracę. Należy pamiętać, że jeśli jakiś zleceniodawca raz się na nas sparzy już więcej nie podejmie z nami współpracy, dlatego każde zlecenie należy wykonywać na 100% i w ten sposób wyrabiać sobie markę, która jest w tym przypadku najistotniejsza.
Drugim sposobem na zarabianie przez internet jest youtube. Jeśli masz pomysł na ciekawy kanał, który być może spodoba się potencjalnym oglądaczom załóż swój własny kanał na youtube i zacznij zarabiać. Zarobki na youtube zależą od popularności kanału i ilości wyświetleń im więcej wyświetleń i kliknięć w reklamy tym większe pieniądze w kieszeni. Obecnie na youtube może zarabiać każdy wystarczy założyć konto i podjąć współpracę z jakimś partnerem, którego reklamy będą wyświetlane w trakcie naszego filmu. Filmy umieszczane na youtube nie mogą łamać praw autorskich takie filmy są odrzucane i usuwane. Zarabianie tym sposobem nie jest takie łatwe jakby mogło się wydawać jest bardzo wiele osób posiadających swoje kanały więc konkurencja jest ogromna, dlatego należy się czymś wyróżnić na tle konkurencji co przyciągnie oglądaczy.
Kolejnym sposobem jest zarabianie na własnej stronie internetowej lub własnym blogu. Jeżeli nasza strona jest często odwiedzana to można zarobić naprawdę dużo pieniędzy. Jednak Zarabianie tym sposobem podobnie jak zarabianie na youtube nie jest łatwe. Panują zasady podobne jak na youtube tam musimy czymś wyróżnić nasz kanał tu aby zdobyć czytelników trzeba wyróżnić czymś naszą stronę/blog. Na własnej stronie internetowej również może zarabiać każdy wystarczy mieć pomysł na stronę założyć ją i podjąć współpracę z wybranym partnerem, który umieści na naszej stronie reklamy i tym sposobem zarabianie staje się faktem. Jednak jeśli strona nie jest popularna i nie ma czytelników zarobimy kwoty kilku złotych ( albo nawet nie ) miesięcznie. Zarabianie tą metodą jest podobne do zarabiania na youtube im więcej osób odwiedza naszą stronę tym więcej kliknięć w reklamy i tym większy zarobek. Założenie strony to dopiero pierwszy krok potem trzeba ją jeszcze reklamować, aby ludzie się o niej dowiedzieli można to zrobić poprzez pozycjonowanie strony lub jak ktoś ma popularny kanał na youtube może tam ją zareklamować. Warto zaznaczyć, że promowanie własnej strony nie jest procesem łatwym, ale najważniejsze jest się nie zniechęcać się po początkowych barakach sukcesu.
Ostatnim sposobem zarabianie w internecie jest Allegro i inne serwisy tego typu. Sposób jest banalnie prosty i zapewne większość go zna, polega na metodzie „ taniej kupie, drożej sprzedam”. Sposób niby łatwy, ale jeśli nie znamy się na cenach rynkowych można sporo stracić.

Sposobów na zarabianie przez internet można znaleźć jeszcze więcej wyżej wymienione to te najpopularniejsze. Często osoby zarabiające w ten sposób traktują te pieniądze jako dodatek do pensji, są również takie które zarabianie przez internet traktują jako podstawowe źródło utrzymania. Z pewnością próbując zarobić przez internet nic nie stracimy, a możemy zyskać, dlatego chyba warto spróbować swoich sił, a może akurat uda się odnieść sukces i powiększyć swój portfel.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • elefanta

Autor: Łukasz

Swoją przygodę z zarabianiem rozpocząłem w 2008 roku. Zarejestrowałem się na kilku stronach GPTR, przez jakiś czas klikałem w reklamy oraz buxy, rozwijałem swoją siatkę poleconych.

Dziś stosuję zupełnie inne metody ;)

2 odpowiedzi na “Sposoby zarabiania przez internet”

Jestem takiego samego zdania, można zarobić przez internet jednak bez dobrego pomysłu na starcie trzeba się napracować zanim nasze dorobienie przerodzi się w podstawowe źródło utrzymania, co wcale nie oznacza że to nie jest osiągalne.

Żeby zarobić w internecie trzeba się trochę napracować. Jeśli prowadzi się bloga, trzeba nie tylko znać się na temacie, o którym piszemy i pisać regularnie artykuły. Należy znać się na pozycjonowaniu, trochę marketingu sieciowym. Zarabianie przez internet to ciągłe uczenie się nowych rzeczy i obserwowanie zmieniającego się rynku, żeby nie zostać w tyle. Sposobów zarabiania jest wiele, ale nie wiele osób zarabia, bo nie wiedzą jak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Maksymalna liczba znaków: 3000. Po napisaniu 400 link dofollow.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.