Kategorie
Inne sposoby zarabiania Zarabianie przez Internet

Zarabianie przez internet w praktyce

Chyba każdy, kto za młodu otrzymał dostęp do komputera miał nadzieję, że zarobi wielkie pieniądze. Istnieje w sieci wiele stron internetowych, które obiecują, że staniemy się milionerami. Jednak najczęściej nic z tego nie wychodzi. Pieniądze możemy zarobić, ale przeważnie są to bardzo śmieszne kwoty i zachęcani jesteśmy do rejestrowania się na różnych stronach internetowych i klikania w płatne linki wysyłane nam w mailach czy prezentowane na stronach internetowych. Oczywiście w ten sposób też możemy zarobić, ale potrzebujemy na to sporo cierpliwości.W ostatnich latach zarabianie przez internet stało się prawdziwą dziedziną gospodarki. W naszym kraju co najmniej kilka tysięcy osób zarabia pieniądze w ten sposób. I to nie kilka złotych miesięcznie, a kilkaset złotych a nawet kilka tysięcy. Przykładem jest chociażby kilku bloggerów, którzy utrzymują się z tego fachu czy też osoby prowadzące kanały tematyczne w serwisie YouTube. Zarabianie pieniędzy przez internet przestało być mitem, stało się normalną pracą. Oto kilka sposobów, jak samodzielnie możemy skorzystać z tych niesamowitych możliwości, jakie daje nam internet.

 

Programy partnerskie

Najszybszym i jednym z ciekawszych sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet jest współpraca z kimś, kto jest w tym o wiele bardziej doświadczony. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być programy partnerskie, które tworzone są przez specjalistyczne przedsiębiorstwa, często we współpracy z firmami z branży internetowej. Dzięki temu produkty są dopracowane i dają szansę na zarobienie przez partnerów całkiem przyzwoitych pieniędzy. Programy partnerskie mają tę przewagę nad innymi sposobami zarabiania pieniędzy, że spokojnie możemy wybierać spośród wielu, bardzo wielu rozmaitych sposobów na promowanie jeszcze większej ilości dóbr i usług. Jeśli prowadzimy stronę internetową o finansach, to spokojnie znajdziemy programy partnerskie idealnie pasujące do tematyki naszej witryny. Jeśli prowadzimy bloga związanego z modą – z pewnością jeden ze sklepów z ubraniami lub bielizną ma program partnerski. Nawet, jeśli nie posiadamy żadnej strony internetowej, to taką zawsze możemy założyć lub wręcz promować program partnerski za pośrednictwem forum czy rozpowszechniając informacje wśród znajomych. Zarobki są bardzo różne i zależą tylko od naszej obrotności.

 

Strony internetowe

Jednym z pierwszych sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie było tworzenie stron internetowych. W zależności od tego w jaką stronę chcieliśmy kierować nasz projekt, tak też różniły się metody zarabiania pieniędzy. Obecnie możliwości jest niesamowicie dużo. Pod uwagę możemy wziąć chociażby tworzenie ministron pod reklamę kontekstową czy programy partnerskie opisane powyżej. Rzadkością stają się jednak tworzone od podstaw olbrzymie serwisy internetowe, których zadaniem jest zgromadzenie setek tysięcy odwiedzających i milionów odsłon – choć to właśnie tego typu projekty zarabiają najwięcej pieniędzy. Główną zaletą tworzonych własnoręcznie stron internetowych jest możliwość ich swobodnego kształtowania i wpływania na ich rozwój, co w pewnym momencie powinno skutkować wysokimi dochodami z każdego tysiąca osób odwiedzających naszą stronę.

 

Blogi tematyczne

Dynamicznie rozwijającym się sposobem na zarabianie pieniędzy przez internet okazują się być blogi. Jednak straciły one swój dotychczasowy charakter. Nie są już tylko opisami dnia w szkole, jaki miała trzynastoletnia dziewczynka. Coraz częściej blogi są tworzone na specjalistyczne tematy, przez prawdziwych fachowców. Szczególną popularnością cieszą się chociażby blogi finansowe, związane z modą czy kulinarne – najlepsze z nich potrafią mieć setki tysięcy a nawet miliony odsłon miesięcznie! To sprawia, że ich właściciele mogą czerpać ze swojego zajęcia prawdziwe dochody. Nie chodzi tu bowiem jedynie o reklamę kontekstową, która przynosi dochody na określonym poziomie. Innym źródłem gotówki okazują się być sponsorzy, którzy za opisanie ich produktów mogą zaoferować nam ubrania, kosmetyki czy nawet wycieczkę. W niektórych przypadkach możemy też liczyć na całkiem niezłe pieniądze otrzymywane bezpośrednio na konto.

 

Poker i gry hazardowe

Jeszcze innym sposobem na zarabianie pieniędzy za pośrednictwem internetu wydaje się być gra w karty. Popularny jest chociażby Poker Texas Holdem, który na świecie przyciągnął już miliony graczy. Dzięki swojej prostocie (jeśli chodzi o zasady) a jednocześnie skomplikowaniu (jeśli uwzględnimy strategie możliwe w grze) jest to jedna z najciekawszych gier karcianych. Skutecznie wykorzystują to specjalistyczne firmy, które oferują grę na pieniądze. Choć zgodnie z naszym prawem krajowym uprawianie gier hazardowych jest nielegalne, to istnieje całe mnóstwo internetowych serwisów z polską wersją językową. Nie należy też ukrywać, że z tego rozwiązania korzysta bardzo wiele osób chcąc zarobić pieniądze lub po prostu spędzić ciekawie czas. Należy jednak przyznać, że w naszym kraju jest grono osób, które zarabiają pieniądze na swoje utrzymanie właśnie w ten sposób. I choć Poker Texas Holdem lub jego inne wersje nie są najlepszym sposobem na zarabianie, to internet daje taką możliwość i niektórzy gracze z chęcią z tego korzystają.

 

Kanał na YouTube

Od niedawna na naszym rynku możliwe jest również zarabianie pieniędzy dzięki reklamom wyświetlanym przy dodanych do serwisu YouTube filmach. W ten sposób powstał chociażby projekt Kotlet.tv, który jest już obecnie dochodowy i pozwala właścicielom na wykonywanie tylko tego zawodu – prezentera i producenta na YouTube. Choć wybicie się wcale nie jest łatwe, to dokonanie tego jest w stanie zapewnić nam dochody na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie. Bez wychodzenia z domu.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Kciuk.pl
 • elefanta

Autor: Łukasz

Swoją przygodę z zarabianiem rozpocząłem w 2008 roku. Zarejestrowałem się na kilku stronach GPTR, przez jakiś czas klikałem w reklamy oraz buxy, rozwijałem swoją siatkę poleconych.

Dziś stosuję zupełnie inne metody ;)

7 odpowiedzi na “Zarabianie przez internet w praktyce”

Myślę, że najlepszym sposobem na zarabianie w internecie są programy partnerskie, w dalszej kolejności blog i kanał na youtube.
Można zarabiać na blogu ale nie od razu. Na początku blogowania trzeba zadbać o systematyczne atrakcyjne treści oraz bardzo dużą liczbę odwiedzin. Wtedy można myśleć o zarabianiu.
Wielu początkujących blogerów liczy na szybki zarobek. Niestety nie jest to możliwe od razu i dlatego tak wielu szybko się zniechęca.
Pozdrawiam,
Jacek Pastuszko

Z wymienionych przez Ciebie sposobów, nie testowałem tylko kwestii związanych z hazardem.
U mnie zarabianie w internecie było dość nietypowe, bo w pewnym momencie myślałem sobie – kuuurde, złapałem Pana boga za nogi, bo udało mi się zarobić kilkadziesiąt złotych na aukcjach internetowych. I co dalej? Czy dało się z tego wyżyć? No właśnie nie bardzo. Musiało upłynąć jeszcze wiele wiele wody w Wiśle, zanim naprawdę się nauczyłem na czym to zarabianie polega.

Chciałbym po prostu podkreślić wszystkim, którzy zaczynają, ze „albo podchodzisz do tego na serio i poświęcasz się, albo już teraz sobie odpuść”, bo niestety ale hasła z chwytliwych poradników w stylu „zarób 1000 zł w 5 minut” nie działają 😉 (Przynajmniej nie na początku 😉 )

Myślę, że możliwości zarabianie w internecie jest wiele. Na pewno nie jest tak, że w ciągu jednej chwili można zarobić kokosy. Potrzebna jest po prostu ciągła praca. Gdy chcemy zarabiać na swoich serwisach to musimy je cały czas uaktualniać, rozwijać a także pozycjonować.Mnóstwo pracy.

Właśnie się zastanawiam nad wprowadzeniem u mnie reklam. Ale jeszcze nie wiem jak to zrobić jak najbardziej efektywnie… Allegro? Adtaily? hmm… Program parterski jeden mam, z książkami. Jeszcze muszę się zastanowić. 🙂

Na programach partnerskich można zarobić. Trzeba tylko kierować się popularnością danego produktu czy usługi. Zarobić też można całkiem fajnie na Adsense warunek to posiadanie strony z dobrą oglądalnością. 2 tys u.u. miesięcznie z tematyki finansowej bądź turystycznej daje około 1k zł/miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Maksymalna liczba znaków: 3000. Po napisaniu 400 link dofollow.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.